NASTAVA NA DALJINU

Autor: Bernard Iličić, 17. 3. 2020.

Kao što je i u prethodnoj obavijesti napisano, od ponedjeljka 16. 3. 2020. se radi nastava na daljinu.

Učenici su u ponedjeljak preko razrednika bili upoznati sa sustavom, tj. načinom rada u nastavi, u virtualnom okruženju, a danas su isto odradili i s predmetnim nastavnicima.

Treća ekonomska škola radi u sustavu Yammer kojem učenici pristupaju putem svog AAI identiteta.Nakon prijave učenici mogu vidjeti svoje razrede, gdje se učlanjuju u svoj razredni odjel, tj. virtualni razred.

Nastava će se održavati prema redovitom rasporedu naše škole, a nastavnici će svoje radne materijale svaki dan stavljati do 14, 00 sati na platformu Yammer.

Učenici su dužni dnevno se prijavljivati u sustav Yammer te preuzimati radne materijale.Učenici koji se ne budu prijavljivali u sustav tijekom dana, a to su dužni, dužni su opravdati taj dan, jer se u protivnom to smatra izostankom s nastave.

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali prema dogovoru s predmetnim nastavnikom to ne mora biti u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana.

Napomena: za učenike završnih razreda omogućna je nastava preko televizije, tj. na Sportskoj televiziji u terminu 12, 45 - 14, 00

Dakle, bilo kada tijekom dana učenici mogu odraditi svoje obveze.

Navedeno ima smisla, ako smo svjesni posebnih okolnosti zbog kojih i radimo nastavu na daljinu, te zbog potencijalne mogućnosti preopterećenja sustava, a u tom slučaju komunikacija se treba nastaviti službenim CARNet mailom, koju imaju svi učenici i nastavnici.

Nastavnici su u ova dva dana (razrednici i predmetni nastavnici) s učenicima prošli adaptaciju o načinu rada i vrjednovanja, a to znači da u sljedeća dva tjedna nema ocjenjivanja (vrjednovanja ishoda učenja), no važno je upozoriti da učenici moraju dobiti povratnu informaciju o svojemu radu i napredovanju (vrjednovanje kao učenje i vrjednovanje za učenje).

Važno je uspostaviti profesionalan odnos.

Stoga pozivam sve učenike da ovo shvate ozbiljno i da se u skladu s time ponašaju odgovorno i kulturno, kako smo to i do sada radili.

Svi nastavnici, stručno – pedagoška služba i administrativna služba Treće ekonomske škole dat će sve od sebe da, i u ovim izmijenjenim okolnostima, rad s vama dragi učenici i roditelji, bude profesionalan i na nivou, kako to i dolikuje instituciji u kojoj su djeca svrha zbog kojih smo svi tu.

Srdačan pozdrav svima,

uz iskrenu želju da svi iz ovoga izađemo još svjesniji maksime da je čovjek središte i smisao svega, i da bez toga nema napretka društva, jer odgoj i obrazovanje su dva lica iste medalje.

« Travanj 2020 »