Jednodnevni izlet djelatnika Treće ekonomske škole u Graz 20. 04. 2024.

U subotu, 20. 04. 2024. u ranim jutarnjim satima, 18 djelatnika Treće ekonomske škole u Zagrebu (nastavnici i nenastavno osoblje) u organizaciji putničke agencije „Smart Travel“, uputilo se na zajednički izlet u Graz (Austrija).

Praćeni dobrim vremenom i još boljim raspoloženjem, u ugodnom zajedničkom druženju, nakon 3 sata vožnje stigli smo do svog prvog odredišta, tvornice čokolade ZOTTER u gradiću Reigersburg. Obilazak smo započeli gledanjem dokumentarca o uzgoju kakaovca u Latinskoj Americi kako bismo se uveli u proces nastanka čokolade i ušli u čokoladni svijet. Uslijedio je obilazak cijelog kompleksa, u kojem smo laganim korakom, šetnjom u ugodnom, šarolikom ambijentu, obilazili čokoladne postaje i degustirali čokoladne proizvode različitih aroma, oblika i okusa.

Nakon toga, imali smo priliku posjetiti čokoladni shop, iz kojeg je bilo nemoguće izaći praznih ruku J

Uslijedila je kraća vožnja do našeg finalnog odredišta, Graza. Po dolasku u blizinu samog središta grada, krenuli smo u razgled uz licenciranog pratitelja: GLAVNI TRG – GRADSKA VIJEĆNICA – OPERA – GLOCKENSPIEL ZVONO – KAŠTEL – STARO ISUSOVAČKO SVEUČILIŠTE – KATEDRALA I MAUZOLEJ – OTOK-MOST NA RIJECI MURI. Nakon toga, preostalo slobodno vrijeme iskoristili smo za šetnju gradom, kupovinu, druženje uz ručak i kavu i obavezno fotografiranje za sjećanje.

Oko 17:00 sati, uslijedio je povratak prema Zagrebu. Put je protekao u ugodnoj vožnji druženju, razmjeni dojmova i iskustava koje smo ponijeli sa sobom, a ostat će jedna lijepa, nezaboravna uspomena J

U Zagreb smo stigli u ranim večernjim satima te uz zajedničku fotografiju za sjećanje, izrazili namjeru da ovakvih zajedničkih iskustava i putovanja bude i u budućnosti.

objavio: Dijana Mlađenović   datum: 22. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »