IZVJEŠĆE SA ERASMUS+ MOBILNOSTI U ITALIJI

U razdoblju od 18.9.2022. do 25.9.2022. godine, u okviru Erasmus+ programa, učenici Treće ekonomske škole Lea Duić, Mihael Klarić, Ksenija Kovačec i Paula Todorić, u pratnji profesorica Lane Homan Solenički i Marte Gazvoda, sudjelovali su u radionicama pod nazivom “Think Blue and Go Green“ u Brindisiju. Radionice su uključivale niz zanimljivih sadržaja vezanih uz ekologiju i očuvanje okoliša uz dan proveden u laboratoriju gdje su učenici analizirali kvalitetu morske vode te tražili prisutnost mikroplastike u uzorcima koje su sami prikupili prilikom posjete Torre Guaceto nacionalnog parka. U obrazovnom centru nacionalnog parka imali smo priliku proširiti znanje o ugroženim vrstama kao i važnosti očuvanja životinjskih i biljnih jedinki. Također, sudjelovali smo u čišćenju obale i prikupljanju plastičnog otpada, mjerenju buke u prometu, vrstama zagađenja, provođenju i analizi anketa o zamjenskim gorivima. Naš posjet uključivao je i upoznavanje s kulturom juga Italije kao i kulturom drugih država Europske unije zato što su ostali polaznici bili iz različitih država Europe kao što su Austrija, Nizozemska, Turska i Španjolska. Tijekom posjeta organiziran je obilazak pokrajine Apulia poput obilaska gradova Brindisi i Lecce i njihovih znamenitosti i administrativnih službi, te upoznavanje s organizacijom i radom škole domaćina te sastanci s ravnateljem i nastavnicima škole. Sudjelovanje u Erasmus+ mobilnosti uspješno je doprinijelo osobnom razvoju naših učenika i nastavnica, razvoju njihovih jezičnih sposobnosti te upoznavanju drugih kultura. S nestrpljenjem očekujemo našu sljedeću mobilnost!

ERASMUS+ U NIZOZEMSKOJ