Škola i zajednica: Posjeta ŠIZ-ovcima u Elektrotehničkoj školi

U srijedu,  06.03.2024.g., učenici predmeta Škola i zajednica s profesoricom Anamarijom Jerković, stigli su u posjetu Šiz-ovcima Elektrotehničke škole u naselje Voltino. Cilj posjete bio je razmijeniti iskustva i ideje kroz dionicu  Djeluj i Stekni iskustvo.

Ispred vrata škole dočekala nas je voditeljica Sanja Ajman Filipović , pedagoginja i voditeljica  predmeta Škola i zajednica. Započeli smo razgovor o načinima i koracima  uređenja njihovog predvorja.

Vrlo opušteno i zanimljivo domaćini su nam prezentirali  svoj uređeni prostor. Predvorje škole ugodno je i toplo, sa plavim stolicama u paru i malim bijelim stolićima. Odmah na ulazu škole nalazi se  dnevni boravak kojeg su učenici  uredili s kutnom garniturom, grafitima i osvježili toplim bojama i zavjesama Dnevni boravak jako je  privlačan  za druženje i relaksaciju.  Odmah smo primijetili zanimljive  grafite u obliku inicijala  škole. Za cjelokupno uređenje imali su mnogo donacija. Pisali  su mnoge  zamolbe robnim kućama namještaja, gdje im se javila i robna kuća IKEA i u vrijednosti  1400€ donirala namještaj za njihovo predvorje.

Ove godine  prioritet im je urediti vanjski prostor škole, imati vrt i malo dvorište, te će im tu pomoći i studenti Arhitektonskog fakulteta s projekcijama i idejama.

Profesorica Jerković savjetovala se sa gospođom Ajman Filipović u vezi  naše  teme  Ugodniji boravak u školi.

Nakon upoznavanja, podružili smo se, počastili  i  uživali u glazbi koja svira umjesto zvona. Kod njih  učenici puštaju glazbu tj. imaju playlistu, koju su složili zajedno s ravnateljem  i ovisno prigodnom vremenu ( Božić, Valentinovo) puštaju pjesme domaćih i stranih bendova za vrijeme malog i velikog odmora- što nas je oduševilo!

Nakon svega, neki od nas išli su na nastavu , bogatiji za jedno novo poznanstvo i viziju ugodnijeg boravka u školi, a neki doma na zasluženi odmor.

Tekst napisao Ivano Božičević, 2.e.

Planovi uređenja dvorišta Elektrotehničke škole

„Dnevni boravak“ s grafitima koje je nacrtao učenik ŠIZ-a Elektrotehničke škole

Donacije iz IKEE, stolice i stolići u predvorju škole

Doček u predvorju  Elektrotehničke škole

objavio: Anamarija Jerković   datum: 14. 3. 2024.